ECM Puristika - nowość dla fanów espresso

list In: Aktualności

W ostatnim czasie do oferty ekspresów ECM dołączyły dwa nowe modele. Z okazji 25-lecia istnienia firmy, niemiecki producent wypuścił limitowaną edycję swojego najbardziej zaawansowanego modelu – Synchroniki (niestety wszystkie egzemplarze jakie udało nam się zdobyć już zostały sprzedane). Z kolei z końcem października do oferty ECM dołącza prawdziwa gratka dla miłośników espresso – ECM Puristika, która jest bohaterką dzisiejszego wpisu. Zapraszamy do lektury!

NIEWIELKIE GABARYTY, PEŁNA KONTROLA

To co od razu rzuca się w oczy to niewielkie gabaryty ekspresu. Niecałe 20 cm szerokości czyni go jednym z najwęższych modeli dostępnych na rynku, co w parze z małą wysokością (31,5 cm) oraz głębokością (34,8 cm) sprawia, że ekspres ten z łatwością zmieści się w każdej kuchni. Pomimo małych rozmiarów masa ekspresu to 13 kg, co wynika z zastosowania wysokiej jakości materiałów, w tym grubej, stalowej blachy w kolorze antracytowym, użytej w obudowie ekspresu z charakterystycznymi zaokrągleniami na krawędziach.

Minimalizacja gabarytów wymusiła również jedno z najbardziej charakterystycznych rozwiązań – umieszczenie solidnego, szklanego zbiornika na wodę (o pojemności 2 litrów) poza ekspresem. Zaletą takiego projektu jest łatwa kontrola poziomu wody w zbiorniku i w razie potrzeby uzupełniania jej.

We wstępie zaznaczyliśmy, że Puristika to ekspres stworzony dla fanów espresso. Przyglądając się dokładnie zdjęciem tego modelu można łatwo zauważyć, że nie ma on dyszy pary, ani wrzątku -  w związku z tym niemożliwe jest przygotowanie kaw mlecznych z jego użyciem. Z drugiej strony został on wyposażony w niemal wszystko co niezbędne do pełnej kontroli nad ekstrakcją.


Podobnie jak w większości ekspresów ECM zastosowana została sprawdzona grupa zaparzająca E61, do której gorąca woda jest doprowadzona z pojedynczego bojlera o pojemności 0,75 l. Zastosowanie tak dużego bojlera wpływa na większą stabilność temperaturową ekstrakcji, co przekłada się na bardziej powtarzalne espresso. Z kolei wykonanie go ze stali nierdzewnej oraz użycie izolacji termicznej zapewnia bardzo krótki czas nagrzewania.

Puristika została również wyposażona w możliwość kontroli temperatury i ciśnienia wody do ekstrakcji, znane z najbardziej zaawansowanych ekspresów na rynku. Precyzyjną regulację temperatury zapewnia sterownik PID, umieszczony w dolnej części przedniego panelu obudowy. Z kolei profilacja ciśnienia jest możliwa z użyciem pokrętła w górnym, prawym rogu ekspresu. Aktualnie ustawiona wartość ciśnienia jest prezentowana na manometrze, znajdującym się po lewej stronie ekspresu. Zarówno pokrętło, jak i manometr mają gustowne, ciemnoniebieskie akcenty (producent określa tę barwę jako midnight blue).

ZABIERZE EKSPRES GDZIEKOLWIEK CHCESZ

Lista zalet Puristiki na tym jednak się nie kończy, a jego użytkowy minimalizm sprawia, że nie ma tu żadnego zbędnego elementu. Nawet kartonowe opakowanie, w którym znajduje się ekspres, jest wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu może być ono wykorzystywane do wielokrotnego transportu swojego sprzętu. Dzięki temu możemy delektować się pysznym espresso praktycznie w dowolnym miejscu na świecie (oczywiście pod warunkiem, że mamy dostęp do zasilania elektrycznego).

Jeżeli nie chcesz rozstawać się ze swoim ekspresem i mieć możliwość napicia się najlepszego espresso w dowolnym miejscu to zapraszamy do kontaktu mailowego (biuro@coffeesite.pl). Z przyjemnością sprowadzimy dla Ciebie ekspres ECM Puristika, na który otrzymasz specjalną ofertę.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December