Kolorowe nowości od Profiteca

list In: Aktualności

Jednym z najaktywniejszych producentów na rynku ekspresów kolbowych, jeżeli chodzi o nowości, jest w tym roku zdecydowanie Profitec. Dotychczas pojawiły się nowa generacja modelu PRO 800, PRO 300 w kolorze czarnym oraz zupełnie nowy kompaktowy ekspres z bojlerem HX, czyli PRO 400 z charakterystycznymi zaślepkami zaworów pary i wrzątku. Teraz do tego grona dołączył ekspres PRO 600 z możliwością personalizacji jego wyglądu oraz najnowsze dziecko w rodzinie ekspresów niemieckiego producenta – Profitec GO. Co nowego przyniosły nam ostatnie zmiany w ofercie Profiteca? Zapraszamy do lektury!

293351640_4958588180918646_187418996874986504_n.jpg

Na początek weźmiemy na warsztat możliwość personalizacji PRO 600. Dotychczas ten dwubojlerowiec miał w standardzie czarne panele boczne oraz rączki kolb i pokrętła lub gałki zaworów w tym samym kolorze. Teraz mamy jednak pełne pole do eksperymentowania. Z jednej strony producent oddaje nam paletę żywych kolorów z serii #VIBESIDES – panele boczne mogą zostać wymienione na takie w kolorze żółtym, jasnoniebieskim lub butelkowym zielonym. Jeżeli chcemy jednak jeszcze mocniej zmodyfikować wygląd ekspresu PRO 600, to możemy skorzystać z całego zestawu, który oprócz paneli bocznych zawiera również uchwyty kolby, gałki dźwigni ekstrakcji i zaworów. Zestawy te są dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: szarej (betonowej – concrete) oraz w dwóch wersjach drewnianych – jaśniejszej, dębowej i ciemniejszej w kolorze orzecha czarnego. Panele boczne w tych trzech kolorach można również zakupić do młynka Profitec PRO T64.

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem PRO 600 lub młynka PRO T64 i czujesz, że chciałbyś odświeżyć ich wygląd, lub zastanawiasz się właśnie nad kupnem nowego ekspresu i/lub młynka, a poniższe zdjęcia sprawiły, że serduszko zabiło ci mocniej – zapraszamy do kontaktu, a twój przyszły sprzęt w wymarzonej konfiguracji trafi do ciebie tak szybko jak to możliwe.

Z drugiej strony jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z ekspresami kolbowymi, chcesz na początku zainwestować mniejsze środki w nowy sprzęt i cieszyć się przepyszną kawą to polecamy rzucić okiem na Profiteca GO.

Jak już wspominaliśmy we wstępie, jest to najnowszy model tego producenta. Posiada on niewielki, pojedynczy, mosiężny bojler (0,4 l) z izolacją termiczną. Sterowanie temperaturą odbywa się za pomocą małego wyświetlacza sterownika PID, który w trakcie ekstrakcji pełni również funkcję shot timera (pokazuje czas trwania ekstrakcji w sekundach). Profitec GO jest wyposażony w pompę wibracyjną, przez co nie może być on bezpośrednio podłączony do sieci wodociągowej, lecz w tylnej części ekspresu znajduje się dość spory zbiornik na wodę o objętości 2,8 l. Model ten jest pierwszym ekspresem Profiteca, którego grupa zaparzająca jest termoblokiem, co w połączeniu z opisanym wcześniej małym bojlerem zapewnia bardzo krótki czas nagrzewania – od włączenia ekspresu do jego nagrzania mija około 5-7 minut.

Jeżeli chodzi o obsługę ekspresu to jest ona bardzo prosta. Za pomocą trzech przycisków możemy (idąc od góry): rozpocząć/zakończyć ekstrakcję, włączyć/wyłączyć tryb pary oraz włączyć/wyłączyć cały ekspres. Do spienienia mleka oprócz naciśnięcia środkowego przycisku i odczekania około minuty, należy również odkręcić pokrętło znajdujące się bezpośrednio nad dyszą pary. Z przydatnych funkcji należy również wskazać na łatwo dostępny zawór OPV, który znajduje się na górnej części obudowy.

A jeżeli jesteśmy już przy obudowach to możemy wybrać Profitec GO w czterech różnych wariantach kolorystycznych – czarnym, czerwonym, niebieskim i żółtym. We wszystkich kolorach manometr pompy znajdujący się po lewej stronie nad tacką ociekową ma tarczę wskaźnika w kolorze czarnym…poza ekspresem w kolorze czarnym, którego manometr ma kolor niebieski. A na sam koniec dla domknięcia opisu i żeby łatwiej było ci już planować przestrzeń pod Profiteca GO w twojej kuchni, podamy jego gabaryty – szerokość: 21 cm, wysokość: 38,1 cm i głębokość 36,2 cm.

Jeżeli po przeczytaniu wpisu jesteś zainteresowany zakupem Profiteca GO, to standardowo zapraszamy do kontaktu mailowego (biuro@coffeesite.pl), telefonicznego lub do wizyty w naszym showroomie w Nadarzynie, gdzie można przed zakupem obejrzeć ten ekspres na własne oczy (na razie tylko w wersji czarnej).

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December