Mignon XL Oro - nowy młynek od Eureki

list In: Aktualności

Setne urodziny obchodzi się tylko raz, więc warto je celebrować w sposób wyjątkowy. Z takiego założenia wyszedł producent młynków Eureka, który świętując jubileusz 100-lecia istnienia zaprezentował nowy model młynka z serii Eureka Oro – Mignon XL. Co więc nowego wprowadzili inżynierowie firmy z Florencji? Zapraszamy do lektury!

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na gabaryty tego młynka. W stosunku do wcześniejszych modeli z serii Mignon zmiany są niewielkie – korpus wydłużył się o 3 cm i przybrał na masie o 1,5 kg. Na górze osadzony jest nadal kompaktowy hopper o pojemności 300 g. Modyfikacji uległ jednak uchwyt pod kolbę, który dzięki zmianie geometrii i nałożeniu gumowej nakładki pozwala na nietrzymanie portafiltra (w tym również NPF) w czasie mielenia kawy. Powtarzalne mielenie kawy możemy uzyskać dzięki dotykowemu ekranowi, z którego użyciem zaprogramujemy pojedynczą i podwójną dozę, jak również będziemy mogli korzystać z trybu manualnego. Na wyświetlaczu możemy również sprawdzić liczbę zmielonych doz. Z kolei rozmiar mielonej frakcji możemy ustawić z dużą dokładnością za pomocą śruby mikrometrycznej dobrze znanej z serii Mignon.

Jednak największe zmiany zaszły w środku. W niewielkim korpusie udało się zmieścić żarna płaskie o średnicy 65 mm. Dodatkowo zostały one pokryte specjalną diamentową powłoką, która w znaczący sposób zwiększa ich żywotność do nawet 1500 kg. Większe żarna zapewniają dość wysoką wydajność mielenia (ok. 2,5 do nawet 3 g/s), lecz wymagają również mocniejszego silnika. Ten zamontowany w Mignon XL ma  moc 320 W, lecz dzięki opatentowanej przez Eurekę Silent Technology jest przy tym bardzo cichy (około 60 dB). Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie, na które patent ma producent z Florencji. W najnowszym młynku, dzięki systemowi ELR (Extra Low Retention), znacząco ograniczona jest retencja (zgodnie z danymi producenta na poziomie ± 0,2 g). Utrzymanie młynka w czystości jest również bardzo proste. Demontowalna górna pokrywa komory mielenia zapewnia łatwy dostęp do żaren, które można z łatwością wyczyścić bez konieczności zapamiętywania jego ustawień.

Eureka zadbała też o porządek w naszej kuchni. W zestawie z młynkiem otrzymujemy gumową matę-podstawę, pędzelek do czyszczenia i stację tampingową, co pozwoli na ograniczenie błąkającej się po blacie zmielonej kawy.

Wszystkich, którzy po przeczytaniu dzisiejszego wpisu zapragnęli zaopatrzyć się w Mignona XL (młynek jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych – czarny matowy, szary, biały, srebrny oraz czerwony) zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem maila biuro@coffeesite.pl lub do zakupów bezpośrednio przez naszą stronę.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December