Super Fausto - nowy młynek od Rocketa

list In: Aktualności

Do rodziny młynków firmy Rocket dołączył niedawno trzeci model – Super Fausto. Na czym polega jego superowość, jakie zmiany zostały wprowadzone w stosunku do wcześniejszych modeli i komu polecamy zwrócić na niego uwagę? O tym wszystkim w dzisiejszym artykule na naszym blogu. Zapraszamy do lektury!

Jak łatwo się domyślić po nazwie bohater dzisiejszego wpisu jest następcą młynka Fausto. Na pierwszy rzut oka oba modele nie różnią się znacząco. Ten sam hopper, widelec podtrzymujący portafilter, niebieski włącznik po prawej stronie, charakterystyczny wysypnik na zmieloną kawę czy pokrętło do regulacji stopnia zmielenia. Nawet korpus młynka jest dość podobny, lecz ten w Super Fausto jest o 3,5 cm wyższy (jego wymiary to 17,5 x 28,2 x 48 cm), dzięki czemu może on dumnie nosić miano największego w ofercie firmy Rocket. Programowanie młynka umożliwia użytkownikowi dotykowy ekran o przekątnej 2,8”. Sterowanie z jego użyciem jest proste, instynktowne i umożliwia zaprogramowanie trzech różnych czasów mielenia z dokładnością do ułamków sekundy, a dodatkowo młynek ma tzw. shot counter, czyli de facto zlicza ile razy mielono na nim kawę. Osoby, które doczytały dzisiejszy wpis do tego miejsca mogą być nieco rozczarowane i zadać pytanie: „Jeżeli nic się nie zmienia, to po co tworzyć nowy model i żądać za niego większych pieniędzy?”. Odpowiedź na to pytanie brzmi następująco: „To przede wszystkim wnętrze robi różnicę.

Super Fausto okładka.jpg

Oczywiście chodzi tu o najważniejszą zmienną dla młynka czyli średnicę żaren. W Super Fausto zdecydowano się na większe, 75-milimetrowe żarna płaskie. Zapewniają one jeszcze większą jednorodność mielenia oraz dużą wydajność młynka (4-5 g/s). Ponadto żarna zostały pokryte cienką powłoką Red Speed (dla ciekawskich jest to węgloazotek tytanu i aluminium), czyli materiału podnoszącego znacząco ich trwałość. Dzięki takiej innowacji komplet żaren ma żywotność nawet 2000 – 2500 kg zmielonej kawy.  

Dla kogo więc polecamy Super Fausto? Przede wszystkim dla drobnej gastronomii – kawiarni i restauracji. Jego szczególną zaletą są niewielkie gabaryty (chodzi tu szczególnie o wysokość – młynki gastronomiczne podobnej klasy są o 15 – 20 cm wyższe) oraz cicha praca, co z kolei może być atutem dla użytkowników domowych, którzy cenią sobie również wysoką jakość i powtarzalność parzonej kawy.

Zainteresowanych zakupem tego młynka zapraszamy do kontaktu na mail biuro@coffeesite.pl lub do zamówienia bezpośrednio przez naszą stronę. Młynek jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – srebrny lub czarny mat.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December