All Ground - nowe młynki od Fiorenzato

list In: Aktualności

Ostatnimi czasy dość dużo dzieje się na rynku młynków żarnowych. Nie tak dawno pisaliśmy o największym modelu w rodzinie młynków Rocketa – Super Fausto (można o nim poczytać TUTAJ). Jednak konkurencja nie śpi i na odpowiedź innych firm nie trzeba było długo czekać. Jedną z takich firm jest Fiorenzato, która ogłosiła nową serię młynków pod nazwą All Ground, która z kolei dzieli się jeszcze na warianty Classic Line oraz Plus Line. Co więc nowego oferuje nam producent spod Wenecji? Zapraszamy do lektury!

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na design, który bardzo mocno wyróżnia całą rodzinę na tle wcześniejszych modeli. Pierwszym ważnym aspektem jest oczywiście paleta dostępnych kolorów. W wariancie podstawowym Classic Line możemy wybierać z poniższych wzorów:

Z kolei w przypadku Plus Line do wyboru mamy trzy warianty:

Jeżeli chodzi o gabaryty nowego młynka to jest on wielkościowo niemal identyczny jak Fiorenzato F4 Nano (169x473x240 mm), zaś jego waga to jedynie 9 kg. W domyślnej konfiguracji maszyna jest wyposażona w niski hopper o pojemności 250 g, co sprawia, że młynek ten idealnie zmieści się w niemal każdej kuchni. Z zewnętrznych atrybutów warto zwrócić również uwagę na regulowany widelec pod portafilter. Dzięki możliwości przesuwania go w pionie możemy mielić kawę do niemal każdej dostępnej na rynku kolby. Ponadto z myślą o fanach alternatywnych form parzenia kawy Fiorenzato dołączyło specjalnie wyprofilowany kubeczek na zmieloną kawę, który idealnie mieści się między ramionami widelca i pod wyświetlaczem. A no właśnie wyświetlacz. Oprócz zmienionego kształtu i wygładzonych krawędzi warto zwrócić przede wszystkim uwagę na trzy różne tryby pracy młynka, które zmieniają się w zależności od ustawienia pierścienia regulacyjnego żaren.

W przypadku trybów dla kawy do ekspresów przelewowych i kawiarek mamy tryb manualny (w celu zmielenia kawy należy wcisnąć znajdujący się w środku kolorowy przycisk). Z kolei w przypadku mielenia kawy do ekspresów ciśnieniowych możemy zaprogramować pojedynczą i podwójną dozę lub jak w pozostałych położeniach mielić w trybie manualnym. Jak już wspominaliśmy wcześniej obraz prezentowany na wyświetlaczu zależy od położenia pierścienia regulacyjnego ułożenie żaren, który możemy płynnie obracać. Ustawienie odpowiedniego położenia jest stosunkowo proste, dzięki jasnym opisom na górnej powierzchni pierścienia.

Podświetlony przycisk ma jedną ważną funkcję. Umożliwia on wyjęcie całego pierścienia i komory, co z kolei pozwala na bardzo łatwe utrzymanie tych elementów w czystości. Dzięki połączeniu pierścienia i komory mielenia nie jest konieczne zapamiętywanie ustawień młynka przed czyszczeniem. Nie jest to jednak jedyne ułatwienie dla użytkowników. Tuba wylotowa młynka może również zostać w prosty sposób wyjęta, a jej ponowny montaż ułatwiają zabudowane w środku magnesy, które „chwytają” wkładany element.

Na sam koniec zostawiliśmy część, która pewnie dla wielu użytkowników jest najważniejsza, czyli żarna. W nowych młynkach są to żarna płaskie o średnicy 64 mm, pokryte warstwą powłoki Red Speed, czyli węgloazotków tytanu i aluminium. Zastosowanie tego materiału znacząco wydłuża żywotność żaren, która jest szacowana na 1400 kg.

Jeżeli po przeczytaniu tego opisu czujesz, że nowe młynki Fiorenzato to coś co koniecznie musi znaleźć się w Twoim domu to zachęcamy do kontaktu biuro@coffeesite.pl. 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December