Co tu się odważyło? - AllGround Sense

list In: Aktualności

Kontrola parametrów przygotowywanej kawy jest w większości metod parzenia kluczowa dla uzyskania pożądanego i powtarzalnego naparu. Jednym z nich jest używana w wielu kawowych przepisach, doza zmielonej kawy. Co ciekawe, niedawno na rynku pojawił się nowy model młynka, który jest w stanie na bieżąco informować nas o ilości zielonej kawy. Przedstawiamy Fiorenzato AllGround Sense. Zapraszamy do lektury!

Większość przepisów na przygotowanie espresso lub innych kaw z użyciem metod alternatywnych (np. drip lub aeropress) podaje porcję zmielonego ziarna w gramach. W przypadku niektórych młynków możliwe jest zaprogramowanie dozy, lecz de facto ustawiamy w ten sposób czas mielenia – ilość uzyskanej kawy może zależeć od wielu czynników – stopnia zmielenia, wielkości ziaren czy retencji młynka. W związku z tym niezbędne jest zaopatrzenie się w dodatkową wagę elektroniczną (zazwyczaj stosowane modele podają wynik z dokładnością do 0,1 g). Problem ten jest rozwiązany w najnowszym AllGround Sense, który posiada zintegrowaną wagę pozwalającą precyzyjnie odmierzać ilość zmielonej kawy.

Nie jest to co prawda pierwszy model młynka od Fiorenzato, który jest wyposażony w zabudowaną wagę. Takie rozwiązanie zostało zastosowane w serii młynków gastronomicznych XGi, lecz było ono mniej precyzyjne ze względu na ważenie całego młynka. W AllGround Sense ważony jest wyłącznie portafiltr, gdyż do wagi jest przymocowany uchwyt na kolbę, dzięki czemu mierzone masy są obarczone mniejszym błędem.

Ponadto wprowadzono również dodatkowy wariant kolorystyczny w stosunku do wersji bazowej AllGrounda – miedziany z czarną obudową wyświetlacza.

Zainteresowanych zakupem Fiorenzato AllGround Sense standardowo zapraszamy do kontaktu mailowego (biuro@coffeesite.pl), telefonicznego lub do wizyty w naszym showroomie w Nadarzynie, gdzie już niedługo będzie można zobaczyć ten model.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December