Grudniowe nowości - Rocket Bicocca

list In: Aktualności

Końcówka roku obfituje w wiele nowości  na rynku ekspresów i młynków do kawy. Niecały miesiąc temu odbyły się w Mediolanie najważniejsze targi kawowe – Host Milano 2023. W wydarzeniu tym bierze udział wielu producentów ekspresów i młynków do kawy, w tym nasi długoletni partnerzy, których najnowsze produkty przedstawimy w serii grudniowych wpisów na naszym blogu. Na pierwszy ogień pójdzie Rocket Espresso Milano i ekspres Bicocca.

W ostatnim czasie włoscy producenci bardzo mocno akcentują przywiązanie do kraju i regionu, z którego pochodzą. Tak właśnie jest w przypadku Bicocci, która swoją nazwę wzięła od zlokalizowanej w północnym Mediolanie dzielnicy uniwersytecko-biznesowej, wyróżniającej się umiłowaniem do sztuki współczesnej oraz charakterystyczną bryłą Uniwersytetu Milano-Bicocca.

Rocket nie byłby sobą, gdyby nie położył ogromnego nacisku na design nowego ekspresu. To co rzuca się od razu w oczy to wypukłe panele boczne, które nieco się zwężają w tylnej części ekspresu. Rozwiązanie to pozwoliło na wprowadzenie oryginalnego kształtu ramy ekspresu, na której spoczywa sprzęt. Warto również zwrócić uwagę na spód ekspresu, który jest równoległy do dolnej krawędzi paneli bocznych i przez to jego tylna część znajduje się wyżej niż przednia. Pozwala to na łatwy dostęp do by-passu pompy oraz  bezpośredniego podłączenia do wody.

Jak już zostało wspomniane, Bicocca może zostać podłączona bezpośrednio do sieci wodociągowej (przypominamy, żeby między ścianą, a ekspresem znalazł się filtr wody). Mamy jednak również możliwość korzystania ze zbiornika wody o pojemności 1,8 litra z czujnikiem poziomu wody, który będzie nam przypominał o dolaniu wody, gdy poziom będzie zbyt niski. Na pokrywce zbiornika znajduje się również mały „easter egg” w postaci napisu „Lassa pur ch'el mond el disa, ma Milan l'è on gran Milan” (takiego samego jak na obudowie Rocketa Appartamento TCA), który nawiązuje do piosenki opowiadającej o Mediolanie, a pochodzącej aż z 1939 roku. Nawiązanie to jak mówi sam producent, ma być również hołdem dla rzemieślniczych tradycji miasta (tzw. „Fatto a Mano”, co po włosku znaczy wykonane ręcznie).

Bicocca_top.jpg

Zagłębiając się we wnętrze ekspresu dochodzimy do pompy rotacyjnej, której maksymalne ciśnienie może być regulowane z tyłu ekspresu za pomocą wspomnianego by-passu. Następnie woda dociera do bojlerów. W przypadku Bicocci mówimy o dwóch bojlerach wykonanych ze stali nierdzewnej: kawowym (0,5 l) oraz serwisowym (1,5 l). Oba ekspresy mają zewnętrzną izolację, co pozwala na oszczędność energii.

Finalnie docieramy w naszym opisie na front ekspresu, z którym użytkownik będzie miał najwięcej kontaktu. To co od razu rzuca się w oczy to autorska grupa zaparzająca o masie 2,3 kg wypełniona wodą z bojlera kawowego i dodatkowo dogrzewana elektrycznie. W celu zapewnienia dużej przestrzeni do przygotowania espresso oraz wyeksponowania grupy obie dysze – pary i gorącej wody zostały odsunięte na skraj ekspresu. Na szczycie grupy znajduje się swojego rodzaju „centrum dowodzenia” – ekran o średnicy 3,5 cala pozwalający m.in. na ustawienie parametrów ekstrakcji, ich zapisywania w przypadku perfekcyjnych shotów oraz sygnalizacji błędów sprzętu. Ponadto przebieg ekstrakcji możemy kontrolować za pomocą 3 przycisków – jednego dla manualnej ekstrakcji (play-stop) oraz dwóch przycisków, po wciśnięciu których przygotowane zostanie pojedyncze lub podwójne espresso (w oparciu o zaprogramowane wcześniej wartości). Dotykowy ekran będzie dostarczał wiele możliwości ustawień ekspresu, dlatego, gdy trafi do naszego showroomu, nakręcimy film instruktażowy prezentujący wszystkie dostępne opcje.

W Bicocce trafimy na jeszcze jedną nowość, jaką jest portafilter, a przede wszystkim jego ergonomiczna, pochylona rączka z logiem producenta na końcu.

Dla osób, które na tym etapie naszego wpisu szukają już miejsca na nowy ekspres w swoim domu lub mieszkaniu, szybciutko podamy gabaryty Bicocci. Jest to jeden z największych ekspresów Rocketa, przeznaczonych do użytku domowego – ma 40,9 cm szerokości, 46,5 cm głębokości i równe 40 cm wysokości. Przy jego instalacji może być potrzebna pomoc drugiej osoby, bo ekspres waży 35 kg.

Pierwsze egzemplarze trafią do sprzedaży na początku przyszłego roku i będą dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych – chromowanej i czarnej. Jeżeli po przeczytaniu wpisu jesteś zainteresowany zakupem Rocketa Bicocci, to standardowo zapraszamy do kontaktu mailowego (biuro@coffeesite.pl), telefonicznego lub do wizyty w naszym showroomie w Nadarzynie.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December