Profitec PRO 800 w nowej odsłonie

list In: Aktualności

Bieżący rok jest bardzo obfity jeżeli chodzi o prezentację nowych modeli ekspresów i młynków, lub wprowadzanie zmodyfikowanych wersji tych istniejących na rynku już od jakiegoś czasu. Profitec wyszedł z założenia, że jeżeli coś dobrze działa, to nie powinno się tego zmieniać, dlatego zmiany w najnowszej wersji ekspresu PRO 800 ograniczyły się niemal wyłącznie do warstwy wizualnej. Co dokładnie zmieniło się w tym ekspresie dźwigniowym niemieckiego producenta? Tego dowiecie się w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy do lektury!

We wstępie zaznaczyliśmy, że niemal wszystkie zmiany w wersji 2.0 sprowadziły się do designu ekspresu. Jedyną modyfikacją konstrukcyjną w nowym PRO 800 jest wymiana zaworów dyszy pary i wrzątku, a co za tym idzie zamiana stosowanych dotychczas pokręteł na gałki, które podobnie jak rączka dźwigni, zostały wykonane z drewna orzecha czarnego. Drewno to wyróżnia się przede wszystkim trwałością (podoba się to użytkownikowi), łatwością obróbki (podoba się to producentowi) oraz wygląda atrakcyjnie od strony wizualnej (to chyba również przypadnie do gustu użytkownika). Ponadto, podobnie jak w pierwotnej wersji PRO 800, do naszej dyspozycji oddane zostają aż trzy kolby – z pojedynczą, z podwójną wylewką oraz NPF. Wszystkie trzy również posiadają drewniane rączki.

Dodatkowo zmianie uległ również manometr bojlera, który w nowej wersji będzie miał kolor pine green (w tłumaczeniu na polski sosnowy zielony). Na swoim miejscu, pod tacką ociekową, znajdziemy również regulator PID do sterowania temperaturą oraz przełącznik źródła wody – Profitec PRO 800 może być podłączony zarówno do sieci wodociągowej, jak i pobierać wodę ze zbiornika. Żadnych zmian nie zobaczymy również w środku – gorącym sercem ekspresu nadal pozostaje potężny 3,5-litrowy pojedynczy bojler wykonany z miedzi, który dzięki swoim gabarytom pozwala na jednoczesną ekstrakcję kawy i spienianie mleka.

Jeżeli marzysz o niemal bezgłośnym parzeniu kawy (zamontowana pompa wibracyjna uzupełnia tylko wodę w bojlerze, woda jest przetłaczana do grupy tylko i wyłącznie ciśnieniem pary), a przy tym zachwycił Cię design nowego PRO 800 i czujesz, że chciałbyś mieć ten ekspres w swoim domu, to zapraszamy do kontaktu - mailowego (biuro@coffeesite.pl), telefonicznego lub do wizyty w naszym showroomie w Nadarzynie, gdzie przy filiżance kawy pomożemy również dobrać odpowiedni młynek i akcesoria.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December