Rocket - nowe technolgie - Appartamento TCA

list In: Aktualności

Do naszej oferty Rocket Espresso Milano właśnie dołącza najnowszy model – Appartamento TCA. Jakie zmiany zostały wprowadzone w stosunku do modelu podstawowego? Czego nowego spodziewać się wewnątrz ekspresu? O tym wszystkim w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Firma Rocket słynie z oryginalnego designu swoich ekspresów. Nie inaczej jest w przypadku liftingu podstawowego modelu tego producenta. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na zmiany w obudowie. Tylne rogi zostały zaokrąglone, przez co obudowa delikatnie opływa całą ramę ekspresu. Została ona również nieco wydłużona w pionie, co zastąpiło występujące w podstawowej wersji plastikowe lub rzadziej stalowe ramki. Dzięki temu grzejące się filiżanki będą jeszcze bardziej bezpieczne. Dla podkreślenia związków z miastem, z którego pochodzi firma (Mediolanu), co ostatnio stało się dość popularne wśród producentów ekspresów z tego regionu (patrz: Bezzera Aria), na górnej części obudowy pojawia się następujący napis: „Lassa pur ch'el mond el disa, ma Milan l'è on gran Milan”. Jest to tytuł piosenki z 1939 roku napisanej przez Giovanniego D’Anzi, która opowiada o Mediolanie.

Swoją orientację na tyle ekspresu zmieniło również logo Rocketa, które w Appartamento TCA jest zamontowane pionowo. Delikatny lifting objął również element charakterystyczny dla Appartamento czyli wycięcia w panelach bocznych w kształcie okręgów. Krawędzie otworów zostały sfazowane i dzięki specjalnej obróbce są teraz bardziej trójwymiarowe. Nowy model będzie dostępny w następujących wariantach kolorystycznych (obudowa – kółka w otworach):

  • Stalowy – biały
  • Stalowy – miedziany
  • Stalowy – czarny
  • Czarny – miedziany
  • Czarny – czarny

Zmiany zaszły również z przodu ekspresu. To co w pierwszej kolejności rzuca się w oczy to zmieniony kształt grupy zaparzającej (jest to jednak nadal E61). Zgodnie z opisem producenta, nowy kształt ma pokazywać główne cechy tego modelu ekspresu, czyli siłę, niezawodność i precyzję. Ponadto pokrętła zaworów dyszy pary i wrzątku zyskały nowy bardziej okrągły kształt (w przeciwieństwie do oryginalnego przypominającego koła zębate). Appartamento TCA jest również wyposażony w szerszą tackę ociekową, dzięki czemu będziemy mogli korzystać z większej filiżanki oraz rzadziej wylewać wodę po przygotowanej kawie.

Jeżeli chodzi o akcesoria to główną zmianą są nowe portafiltry – posiadają one pochyloną, bardziej ergonomiczną rączkę, dla większej wygody użytkowania.

Jednak wizualne zmiany to nie wszystko – zaszły one również po technicznej stronie ekspresu. Jedną z nich jest izolacja bojlera – mamy tu do czynienia ze standardowym bojlerem typu HX, który będzie jednak lepiej utrzymywał swoją temperaturę. Druga zmiana pozwalająca na oszczędzanie energii to wprowadzenie elektronicznego trybu ECO – ekspres przechodzi w tryb czuwania po 30 minutach bezczynności. To co również zmieniło się w nowym ekspresie to nazwa, a konkretnie trzy litery TCA, o których jeszcze nie wspominaliśmy. Skrót ten oznacza Temperature Control Adjustment i jak łatwo się domyślić pozwala na regulowanie… ciśnienia w bojlerze serwisowym w zakresie od 0.9 do 1.2 bara (domyślnie ustawione jest 1 bar z możliwością regulacji co 0.1 bar). Dzięki ścisłej zależności między ciśnieniem, a temperaturą można regulować wartość tego drugiego parametru.

A dla osób już planujących umieszczenie tego ekspresu w swoim domu podrzucamy wymiary i wagę do zaplanowania przestrzeni w kuchni (w nawiasach zmiana w stosunku do modelu podstawowego):

  • Szerokość: 270 mm (-4 mm)
  • Głębokość: 448 mm (+23 mm)
  • Wysokość: 358 mm (-2 mm)
  • Waga: 22 kg (+2 kg)

Jeżeli czujesz, po przeczytaniu tego wpisu, że Appartamento TCA musi zawitać do twojego domu to standardowo zapraszamy do kontaktu mailowego (biuro@coffeesite.pl), telefonicznego lub odwiedzenia naszego showroomu w Nadarzynie. Ten model jest również już dostępny na naszej stronie w przedsprzedaży – wysyłka przewidywana jest po 11.08.2023.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December