Pietro - Nowa jakość ręcznego mielenia

list In: Akcesoria i dodatki

Niedawno opisywaliśmy na naszym blogu udoskonalony młynek od Fiorenzato AllGround Sense, a producent spod Wenecji znowu może pochwalić się nowym modelem, tym razem w kompletnie innym segmencie. Pietro, bo o nim mowa, to pierwszy w historii młynek ręczny produkcji Fiorenzato, który zagościł w naszej ofercie. Co go wyróżnia i dlaczego warto po niego sięgnąć? Zapraszamy do lektury!

Na początku opowiemy o tym co dla oczu niewidoczne, a co jest ogromnym skokiem technologicznym w przypadku młynków ręcznych i główną zaletą tego modelu, czyli o komorze mielenia. W przeciwieństwie do większości młynków ręcznych jest ona zorientowana pionowo, co zapewnia zerową retencję, zaś zamontowane w niej stalowe żarna płaskie mają niespotykaną w tej klasie średnicę 58 mm! Dla porównania najpopularniejsze młynki ręczne mają żarna stożkowe o średnicy nie przekraczającej 40 mm. Powierzchnia żaren pokryta jest wysoko-wytrzymałą na ścieranie warstwą o nazwie Dark-T®, która składa się ze związków tytanu, aluminium, węgla oraz azotu i zgodnie z testami producenta jest w stanie zmielić do 4,5 tony kawy! Ponadto decydując się na Pietro możemy zdecydować się na jeden z dwóch wariantów geometrii żaren:

  • B-MODAL – pierwszy z nich polecamy fanom espresso, którzy uzyskają dzięki tej wersji bardziej równomierną strukturę zmielonego ziarna, a co za tym idzie zbalansowany smak kawy.
  • M-MODAL – drugi z wariantów ma bardziej uniwersalną geometrię, co pozwoliło na zredukowanie liczby najdrobniejszej frakcji zmielonej kawy, co pozwoli wydobyć pełnię aromatu w przypadku alternatywnych metod parzenia.

Stopień zmielenia ziaren można ustawiać za pomocą pokrętła znajdującego się na obudowie, które pozwala na wzajemne ustawienie żaren z dokładnością do 15 mikrometrów. Producent zapewnił również prosty demontaż osłony komory mielenia, co znacząco ułatwia jej czyszczenie.

Na tym nie kończą się jednak funkcjonalne udogodnienia w Pietro. Korzystając z tego młynka możemy cieszyć się dużą stabilnością – zapewniają ją mocowany za pomocą magnesów neodymowych pojemnik na zmieloną kawę oraz znajdująca się na jego spodzie gumowa podstawa. Ceną, którą musimy zapłacić za wszystkie te udogodnienia (oprócz tej podanej na naszej stronie) jest masa – waży on aż 1,5 kg. Możemy sobie jednak osłodzić ciężar dźwigania tego młynka pyszną kawą i możliwością wyboru z szerokiej gamy kolorów. Fiorenzato oferuje bowiem Pietro w następujących wersjach kolorystycznych:

  • Pastelowy niebieski (Pastel Blue)
  • Leśny zielony (Forest Green)
  • Pudrowy róż (Dusty Pink)
  • Czysty srebrny (Pure Silver)
  • Głęboki czarny (Deep Black)
  • Arktyczny biały (Arctic White)
  • Ostrygowy szary (Oyster Grey)

Jeżeli po przeczytaniu wpisu twoje serce zabiło mocniej i już wiesz, że Pietro musi zostać towarzyszem twoich podróży, to standardowo zapraszamy do kontaktu mailowego (biuro@coffeesite.pl), telefonicznego lub do wizyty w naszym showroomie w Nadarzynie, gdzie można zobaczyć ten młynek.

PS. Zapomnieliśmy napisać skąd się wzięła nazwa tego młynka – zgodnie z ostatnią modą wśród włoskich producentów jest to nawiązanie do dziedzictwa firmy – Pietro Fiorenzato to człowiek, który jest jej założycielem (w 1936 roku).

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December