Spersonalizuj swój ekspres - Profitec PRO 400

list In: Aktualności

Bieżący rok jest bardzo intensywny jeżeli chodzi o ewolucję portfolio ekspresów produkowanych przez firmę Profitec. W lutym ogłoszone zostało rozpoczęcie produkcji modelu PRO 800 w nowej odsłonie (można o nim poczytać TUTAJ), a niedługo później do sprzedaży trafiło czarne PRO 300. Teraz z kolei mamy przyjemność ogłosić, że rodzina Profiteców powiększy się o kolejny model – PRO 400, którego pierwsze egzemplarze widzieliśmy już na zeszłorocznych targach HOST Milano. Co wyróżnia go wśród innych ekspresów i z jakimi sprzętami będzie konkurował? O tym wszystkim w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy do lektury!

To co najbardziej rzuca się w oczy patrząc na PRO 400 to oczywiście kolorowe zaślepki pokręteł dyszy wrzątku i pary, które w wersji fabrycznej są dołączane w jednej z 4 wersji kolorystycznych – niebieskiej, czerwonej, pomarańczowej i zielonej. W zamyśle twórców, w przyszłości, zaślepki mają być dostępne również w większej liczbie wersji kolorystycznych oraz graficznych wzorów, co pozwoli na jeszcze większą personalizację ekspresu.

Na przednim panelu ekspresu można znaleźć duży, podwójny manometr w kolorze czarnym, który w czytelny sposób dostarcza informację o ciśnieniu w bojlerze i na pompie. Z zewnętrznych atrybutów warto wspomnieć jeszcze o znajdującym się po prawej, spodniej stronie ekspresu przełączniku. Pozwala on na wybór jednego z trzech gotowych ustawień temperatury – jest to rozwiązanie zbliżone do tego zastosowanego w Lelicie Mara X. Ponadto ekspres jest również wyposażony w tryb ECO (ekspres dezaktywuje się po określonym czasie nieaktywności) oraz programowalną preinfuzję.

Dodatkowo producent oddał użytkownikowi do rąk regulację nad ciśnieniem podczas ekstrakcji – ekspres jest wyposażony w łatwo dostępny, regulowany zawór nadmiarowy, co jest jednym ze znaków firmowych niemieckich producentów (ECM i Profitec). Kolejnym charakterystycznym rozwiązaniem u tych producentów jest wykonanie bojlera ze stali nierdzewnej – w tym przypadku mówimy o HX-ie o pojemności 1,6 litra.

A dla osób planujących już kuchenną logistykę dodamy jeszcze wymiary najnowszego ekspresu Profiteca. Ma on 22,8 cm szerokości, 37,2 cm wysokości i 44,8 cm głębokości. Sprzęt waży 21,5 kg, co w przypadku ekspresu o takim wyposażeniu jest dość standardową masą.

Jeżeli po przeczytaniu wpisu jesteś zainteresowany zakupem Profiteca PRO 400, to standardowo zapraszamy do kontaktu mailowego (biuro@coffeesite.pl), telefonicznego lub do wizyty w naszym showroomie w Nadarzynie, gdzie w niedalekiej przyszłości będzie można przed zakupem obejrzeć ten ekspres na własne oczy.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota January February March April May June July August September October November December